»Kullanıcı: »Şifre:   Hatırla Beni? 
Postalandı:  13 Apr 2009 12:45   En Son Düzenleyen: admin
Google'da ara: Migun Termal Yatakları

Migun İzmir Şirinyer Telefon: 0232 448 7942

- Denizli Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Beşir Türkmen, termal masaj yataklarının bilinçsizce kullanıldığını belirterek, bunun sakıncalı durumlar ortaya çıkarabileceğini söyledi.

Yeşim taşı döşeli termal migun masaj yatağını alabilenin evine götürdüğünü, alamayanların ise tanıtım ofislerine giderek boyun, sırt ve bel ağrılarına bilinçsizce çözüm aradığını belirten Dr. Beşir Türkmen, "Bu yataklarda kıyafetler çıkarılmadan, insan eli değmeden ve yağ sürülmeden masaj yapılıyor. Termal migun masaj yatağı ilk olarak bir makine mühendisi olan Koreli Sun Book Lee tarafından bulunmuştur. Kore dilinde Mi (güzellik), Gun (sağlık) olarak isimlendirilerek bir keyif ve masaj yatağı olarak piyasaya sürülmüştür.

Deneysel, kanıta dayalı bilim yöntemlerine pek dayanmayan ve Batılı bilim adamları için biraz zor anlaşılır yaşam felsefeleri içeren, bugün bile kavranması güç bu yöntemlerin, Uzak Doğu kültürü ve yöresel özgün Çin inançlarından kaynaklandığı bilinmektedir" diye konuştu.

http://img3.imageshack.us/img3/7623/migunheaderrs1.jpg

Termal masaj yataklarının içinde bulunan yeşim taşlarının bilimsel açıdan hiçbir dayanağının olmadığını, fakat halk arasında bu yatağın şifa dağıtıyor olarak bilindiğini ifade eden Dr. Türkmen, "Bu yatakların vücudun bazı noktalarına ısı, basınç ve masaj uygulayarak bir takım hastalıkları yok ettiği iddia edilmektedir. Tıp açısından bunun doğru olduğunu söylemek imkansızdır. Çünkü bu durum kanıtlanmamış olup, her ne hikmetse vatandaşlarımıza bir umut ışığı, her derde deva bir buluş gibi gösterilmektedir" dedi.

Bazı hastalıklarda termal masaj yataklarının kesinlikle kullanılmaması gerektiğini de açıklayan Dr. Türkmen, "Damar tıkanıklıkları ve iltihapları, kanama ve kanama eğilimli hastalıklar, deri hastalıkları, açık yara ve cerahatlenmeler, ateşli hastalıklar ve enfeksiyon hastalıkları, ağır kalp ve dolaşım hastalıkları, kanserler, yüksek tansiyon, felçler, spastik çocuklar, eklem içi kanamaları, kemik erimesi ve kırıklar, bel kaymaları, ileri bel ve boyun fıtıkları, ileri kireçlenmeler, iltihaplı romatizma, tümörler ve gebelikte bu yataklar kesinlikle kullanılmamalıdır" şeklinde konuştu.

Termal masaj yataklarının ancak hekim kontrolünde kullanılabileceğini belirten Dr. Türkmen, "Bu tür yatakları bütünüyle kötülemek ve hiçbir işe yaramadığını söylemek son derece yanlıştır. Hekimlere danışılarak, doğru zaman ve endikasyonda kullanıldığı takdirde, bir takım kas ve eklem hastalıklarında faydalı olabileceği de söylenebilir. Bunun için hasta-hekim arasında işbirliği gereklidir. Hastanın tedavi öncesi mutlaka bir hekim tarafından muayene edilip değerlendirilmesi gereklidir. Sürekli boyun, bel ve sırt ağrısı çeken, tıbben tetkikleri yapılmış, ısı ve masaj tedavisi önerilen kişiler için faydalı olabilir. Yatakların sadece keyif verici ve rahatlatıcı özelliği vardır. Bu da mekanik etki dediğimiz sıcaklık ve masaj etkisinden kaynaklanmaktadır. Tamamen tedavi edici özelliği olduğu asla söylenemez" dedi.

Termal masaj yataklarının insan eliyle yapılan masajdan bir üstünlüğünün olmadığını ifade eden Dr. Türkmen, "Elle yapılan masajda, masörün parmak uçlarının duyarlılığı çok önemlidir. Üstelik masaja duyarlı tetik noktalar her insanda aynı yerde bulunmaz. Bu noktaların tam ortasına yeterli basınç ve en uygun teknikle masaj yapılmalıdır. Olumlu bir sonuç, masörün becerisi, yeteneği ve deneyimine bağlıdır. Bu açıdan kaslarla ilgili kronik ağrı ve uzun süren hastalıkların tedavisinde usta eller gereklidir. Termal masaj yatakları hem bu noktaları tam bulamaz hem de uygun basıncı ayarlayamaz. Son günlerde, internette satılık ikinci el termal masaj yataklarının ilanlarına da sıkça rastlanmaktadır. Bu da yatakların çok fazla tedavi edici olmadığının bir kanıtıdır" diye konuştu.

Uzman Dr. Türkmen, "Egzersizden yoksun halkımızın, bu yoğun iş temposunda, boyun, bel ve sırt ağrıları çekmesi kaçınılmazdır. Uygun diyet ve egzersiz; yaptığımız işle ilgisi olmayan bir hayat felsefesi olarak kabul edilmelidir. Sabah yataktan kalkar kalkmaz, 10 dakika süreyle tüm vücudumuzu kapsayan, aktif ve germe egzersizleri yapılmalıdır. Ancak bu şekilde sağlıklı, formda, göbeksiz, basensiz, mutlu ve dinç kalabiliriz" dedi.
__________________
reklamlar

Postalandı:  13 Apr 2009 12:59   En Son Düzenleyen: admin
Google'da ara: Migun Termal Yatakları

Migun 1988 yılında ilk olarak termal masaj yataklarını Güney Kore'de piyasaya sunan şirkettir. Migun, o tarihten bugüne, Güney Kore'de en hızlı büyüyen şirket olma onurunu taşımaktadır. Ve de bunu kanıtlarcasına Kore devlet başkanı tarafından Migun'a Golden Intustrial Merit [Altın Endüstri Nişanı) ödülü verilmiştir. Şu günlerde anternatif tıb Amerika Birleşik Devletlerinde ve tüm dünyada popülerite kazandığı için Migun tüm dünya piyasasına kendi deneyim, araştırma ve gelişimini sunmaya hazırdır. Hali hazırda Migun alternatif sağlık ürünleri konusunda dünyaca biliniyor olsada, dahada gelişmiş sağlık için göstermiş olduğumuz gayretler tükenmeyecektir.

Migun sağlığınıza ve geleceğinize faydalı olacak ürünleri geliştirmede sürekli bir bağlılık gösterecektir. Bizim başarımız sizin memnuniyetinize bağlıdır. Migun, hayatınız daha mutlu ve daha keyifli olabilmesi için elinden geleni yapacaktır.

http://img128.imageshack.us/img128/8660/bild2lb9.jpg

Vizyonu:
Migun,Doğu Tıb anlayışı ile insanların sağlığını ve de onların sağlıklarının daha iyi hale getirilmesi sorumluluğunu üstlenme fikri ile kurulmuştur.Bundan başka,Migun,alternatif tıb ürünleri endüstrisinde dünya lideri olmak için gayret göstermektedir.

Diğer Migun misyonları şöyledir:
- Araştırma ve geliştirmeye odaklanmak.
- Kamu sağlığını ilerletmede teşvik edici rol oynamak.
- Müşteri odaklı hizmet ve kalitesi ve değeri yüksek ürünlerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmek.
- Migun İş Etikleri uygulaması boyunca çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın hayatlarına ilham kaynağı olmak.

Özellikleri:
Tedavi alanı boyundan ayak bileğine kadar bir yeri kaplamak üzere genişletilmiştir.
Yeni 15 yönlü dış jade masaj kafaları ve 2 yönlü jade masaj kafası direk olarak istenen bölgelere etkili bir şekilde uygulanabilir.
Ayarlanabilir ayarlar şunları içermektedir:iç ve dış ünite ısısı,jade kafalarının hareketi.Tüm ayarlar uzaktan kumanda ile kolayca ayarlanabilmektedir.
Kullanıcıların elle masaj bölgesini ayarlayabilecekleri bir ayak masaj progaramı vardır.
Kullanıcılar elle kullanım modunda masaj kafalarının pozisyonlarını elle ayarlayabilirler.
6 otomatik program sayesinde kullanıcılar arzu edilen tedavi zamanı ve bölgesini ayarlayabilirler.
Genişletilmiş büyüklük daha fazla rahatlık ve destek sağlamaktadır.
Hoş görünümü evinizin içi ile bütünlük sağlayacaktır.
__________________
reklamlar

Postalandı:  13 Apr 2009 13:03   En Son Düzenleyen: admin
Google'da ara: Migun Termal Yatakları

Kore dilinde güzellik (mi) ve sağlık (gun) anlamına gelen sözcüklerden oluşan migun yatakları A.B.D Başta olmak üzere Almanya, İspanya, İsviçre, Çin, Japonya ve Kanada gibi dünyanın gelişmiş 33 ülkesinde Dünya genelinde 600'ün üzerinde tanıtım merkezi ile, Sektörün ilk ve en büyük üreticisi Migun Termal Masaj Yatakları Türkiye'de.

Migun Masaj Yataklarının hem üst, hemde alt minderinde bulunan Jade (Yeşim taşları) sayesinde yayılan yoğun 4-16 µm dalga boyunda uzun kızıl ötesi ışınları sayesinde hergün vücudunuza saf güneş ışığı alırsınız. Bu da birçok hastalığınızın iyileşmesi hususunda size yardımcı olur.

Termal masaj yatağı migun, vücuttaki akupunktur noktalarına ısı, basınç uygulayarak özellikle boyun ve bel fıtığının iyileşmesine yardımcı oluyor. Koreden ithal edilen yeşim taşı döşeli migun termal masaj yatağını alabilen evine götürüyor, alamayan tanıtım ofislerine her gün gelerek para ödemeden bel, boyun, sırt ağrılarına çözüm arıyor. Bu yataklarda kıyafetler çıkarılmadan, insan eli değmeden ve yağ sürülmeden masaj yapılıyor. El değmeden masaj keyfi yaşamak isteyenler, kendilerini bir masör ya da masöz yerine yeşim taşının enerjisine teslim ediyorlar.

http://img134.imageshack.us/img134/2094/heromigunbedslv6.jpg

Termal masaj yatağının içerisinde bulunan yeşim taşları vücuttaki akupunktur noktalarına ısı, basınç ve masaj uyguluyor. Böylece kan dolaşımı hızlanıyor, hücreler yenileniyor, toksinler vücuttan atılıyor ve hücrelerin yaşlanması yavaşlayıp vücudun savunma mekanizması güçleniyor. Yeşim taşı ayrıca insan vücudu için gerekli olan mineraller, kalsiyum, magnezyum ve su gibi elementleri içinde barındırıyor.

Termal yatağın en önemli özelliği omurganın dikleşmesini ve formuna kavuşmasını sağlaması. Sağlıksız bir omurgadan dağılan sinirler vücutta birçok rahatsızlığa sebep oluyor. Omurganın yanlış kullanımı sonucu baş ağrıları, migren, görme bozuklukları, sinüzit, omuzlarda ağrı, kronik öksürük, nefes darlığı, kol ağrıları, kronik yorgunluk, hemoroid ve hatta cilt rahatsızlıklarına rastlanıyor.

Yatağın bir başka özelliği de sağlıklı bir fiziksel kondisyona kavuşmanıza yardımcı olması. Düzenli egzersiz yapılmadığı zaman kanın içerisinde bulunan alyuvarlar düzensiz bir şekilde bir araya toplanıyorlar. Bu da kan dolaşımını kötü yönde etkiliyor.
__________________
reklamlar

menu